Jesteś w: Home » Wyższa Szkoła Rehabilitacji
Szukaj w mieście
Najpopularniejsze kierunki na uczelni z tej strony
Wyższa Szkoła Rehabilitacji

01-161 Warszawa, Mazowieckie
Obozowa 20, Zobacz na mapie
Tel: (22) 631-05-75 , (22) 888-28-55 , (22) 888-28-56
Fax: (22) 631-05-75
WWW: http://www.wsr.edu.pl
Email: wsr@wsr.edu.pl

Nazwa wydziału Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Wyższa Szkoła Rehabilitacji Licencjackie stacjonarne Licencjackie niestacjonarne zaoczne

O nas


Jak studiować w dobrej uczelni i mieć stabilną przyszłość ?
Wydział Rehabilitacji, Kierunek Fizjoterapia zaprasza na studia
 
Wyższa Szkoła RehabilitacjiW dniu 22 lutego 2007 r. Wyższa Szkoła Rehabilitacji została wpisana do rejestru,prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pod numerem 188.
Od października roku akademickiego 2007/2008 w naszej uczelni uruchomione zostają studia pierwszego stopnia - licencjat - na kierunku fizjoterapia. Nauka w WSR trwa 3 lata, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

Wielu z Was myśli,że wszystkie uczelnie są podobne ? My, założyciele uczelni, też tak myśleliśmy i właśnie dlatego założyliśmy Wyższą Szkołę Rehabilitacji.

Jednak ta uczelnia jest inna. Dlaczego ? Oto dlaczego:

 

Wyższa Szkoła Rehabilitacji to:

  • Wiarygodna uczelnia
  • Sprawdzeni wykładowcy
  • Rewelacyjna przyszłość
  • Wiarygodna uczelnia:  Jest to wyższa uczelnia specjalistyczna, nastawiona na kształcenie w dziedzinie szeroko pojętej rehabilitacji. Pozyskaliśmy do współpracy najwybitniejszą kadrę profesorów i doktorów, która kontynuuje w praktyce zawodowej i dydaktyce najlepsze tradycje słynnej na cały świat konstancińskiej szkoły rehabilitacji, zapoczątkowanej przez prof. Mariana Weissa. Nasza uczelnia nie powstała z próżni. Mamy za sobą 14 lat doświadczenia w kształceniu fizjoterapeutów w Studium Medycznym. Dzięki przekształceniu w Wyższą Szkołę Rehabilitacji, korzystając z wieloletniej tradycji i doświadczeń możemy zaoferować studentom naukę na najwyższym poziomie. Proponujemy Państwu praktyki w najbardziej prestiżowych szpitalach w Warszawie. m.in. STOCER, CKiR, Attis, Szpital Międzyleski, CePeLek, Szpital na ul. Lindleya.  
  • Sprawdzeni wykładowcy: na naszej uczelni wykładają najbardziej znani lekarze i specjaliści w dziedzinie rehabilitacji i fizjoterapii, m.in.:

          o    prof. dr hab. Jerzy Kiwerski
          o    prof. dr hab. Jan Haftek
          o    prof. dr hab. Anna Doboszyńska
          o    dr hab. Wojciech Mikuła
          o    dr n.med Paweł Baranowski
          o    dr n.med Adam Ogonowski
          o    dr Marek Łyp

  • Rewelacyjna przyszłość: Czy wiesz, że fizjoterapeuta jest jednym z pięciu najbardziej poszukiwanych zawodów w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i Japonii ?
         Wiele osób starszych, ale też coraz częściej osób młodych wymaga szeroko pojętej rehabilitacji. Absolwent naszej   Uczelni uzyskuje przygotowanie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

         Absolwent WSR Warszawa uzyska wiadomości i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów.

         Nasi studenci są przygotowywani do pracy w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, sportowych i do prowadzenia własnych gabinetów.

          W WSR istnieje możliwość nauki pięciu języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, łacina. Proponujemy różnorodne zajęcia sportowe: basen, aerobik, judo, taniec, nordic walking, hala sportowa, siłownia.

 

Zapewniamy wysoką jakość i skuteczność kształcenia, przybliżając bogaty i ciekawy program studiów. Dajemy kapitał nowoczesnego wykształcenia, który gwarantuje łatwość znalezienia zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą.

Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną i ciekawą ofertę edukacyjną. Stosujemy Europejski System Transferu Punktów ECTS.


Zaplecze dydaktyczne


Uczelnia ściśle współpracuje i zapewnia szkolenie praktyczne w wiodących placówkach medycznych m.in.:

 

 
Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji - "Stocer" - Konstancin, któremu w 2005 roku tygodnik "Newsweek" przyznał dyplom za zajęcie I-go miejsca w rankingu najlepszych w Polsce ośrodków rehabilitacyjnych. Stocer wdraża nowoczesne techniki medyczne oraz najlepszy z dostępnych poziomów leczenia chirurgicznego, diagnostyki,opieki i rehabilitacji pooperacyjnej. Pełni funkcje kliniczne i dydaktyczne, prowadzi działalność naukową.
 
Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym "ATTIS" w Warszawie - posiadającym nowoczesne zaplecze rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne. Na bazie oddziałów szpitalnych w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rehabilitacji, szkolone będą przyszłe kadry fizjoterapeutów.

 

 

Szpitale Kliniczne Akademii Medycznej - na terenie Warszawy, w których przekazywana będzie profesjonalna wiedza, najnowsze osiągnięcia nauki oraz nabywanie funkcjonalnych umiejętności.

 

 

 

 

Współpracujemy z nowoczesnymi placówkami sportowo-rekreacyjnymi (baseny, boiska sportowe, siłownie, sale gimnastyczne), bogato wyposażonymi w profesjonalny sprzęt.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Proponujemy naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach na naszej Uczelni:
 
         
Posiadamy jedną z najbardziej nowoczesnych pracowni fizykoterapii, wyposażoną w aparaturę najwyższej, światowej klasy
 
         
Pracownie kinezyterapii, terapii ruchem z najnowszym systemem Terapii Master

          
 Unikalna pracownia 1-szej pomocy medycznej i ratownictwa
 
          
 Nowoczesna pracownia informatyczna, aula wykładowa na 120 miejsc
 
 
 

Ponad to od nowego roku akademickiego (2009/2010) ruszy biblioteka i klub akademicki


Standardy kształcenia


W roku akademickim 2007/2008 obowiązują nowe standardy nauczania dla kierunku fizjoterapia.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lipca 2007 r.
w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia zostały określone nowe standardy kształcenia dla kierunku fizjoterapia.

Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie od 1 października 2007 w odniesieniu do pierwszego roku studiów i ujęte są już w bieżącym planie studiów.


Władze uczelni


Władze uczelni - Senat

1.

                      

 Rektor  

 

prof.zw.dr hab.med. Jerzy E. Kiwerski

2.

                                 

 Kanclerz     
mgr inż. Marek Nowiński
3.

Dziekan wydziału  rehabilitacji

 

 mgr Lidia Nowińska
4. Nauczyciel akademicki dr Marek Łyp
5. Nauczyciel akademicki dr Adam Ogonowski
6. Przedstawiciel sudentów Andrzej Kosmalski
7. Przedstawiciel sudentów Jarosław Podgórski
8. Pracownik uczelni Mariusz Ebbig
9. Przedst.założyciela Jacek Nowiński
10. Przedst.założyciela Gabriela Nowińska
11. Przedst.założyciela Hanna Nowak
12. Przedst.założyciela mgr Jakub Nowiński

Kadra


Nasza kadra to wybitni specjaliści. Państwa wykładowcami będą:

  • Prof.dr hab.n.med. Jerzy Kiwerski - REKTOR WSR  jerzy.kiwerski@wsr.edu.pl
  • Prof.dr hab.n.med. Anna Doboszyńska   anna.doboszynska@wsr.edu.pl
  • Prof.dr hab.n.med. Jan Haftek   jan.haftek@wsr.edu.pl
  • Dr hab.n.med. Wojciech Mikuła   wojciech.mikula@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Paweł Baranowski   pawel.baranowski@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Katarzyna Kiwerska-Jagodzińska  katarzyna.kiwerska@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Hanna Lewandowska   hanna.lewandowska@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Wojciech Maciak   wojciech.maciak@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Adam Ogonowski   adam.ogonowski@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Piotr Tederko   piotr.tederko@wsr.edu.pl
  • Dr n.med. Krzysztof Wasiak   krzysztof.wasiak@wsr.edu.pl
  • Dr Janusz Kołakowski   janusz.kolakowski@wsr.edu.pl
  • Dr rehabilitacji Ryszard Kaczor   ryszard.kaczor@wsr.edu.pl
  • Dr Marek Łyp   marek.lyp@wsr.edu.pl
  • Dr Ricardo Pereira   ricardo.pereira@wsr.edu.pl
  • Dr Barbara Sokołowska     barbara.sokolowska@wsr.edu.pl
  • Dr Elżbieta Trylińska-Tekielska   elzbieta.trylinska@wsr.edu.pl
  • Dr Agnieszka Wójcik   agnieszka.wojcik@wsr.edu.pl
  • Dr Lidia Zając   lidia.zajac@wsr.edu.pl
  • lek.med. Marcin Fedczyszyn   marcin.fedczyszyn@wsr.edu.pl
  • lek.med. Przemysław Matuszewski   przemyslaw.matuszewski@wsr.edu.pl
  • lek.med. Tomasz Wydra   tomasz.wydra@wsr.edu.pl
  • mgr Mirosława Adamczyk      miroslawa.adamczyk@wsr.edu.pl
  • mgr Magdalena Bidacha     magdalena.bidacha@wsr.edu.pl
  • mgr Marta Bobrowska    marta.bobrowska@wsr.edu.pl
  • mgr Małgorzata Borkowska   malgorzata.borkowska@wsr.edu.pl
  • mgr Barbara Dowgiel     barbara.dowgiel@wsr.edu.pl
  • mgr Iwona Drewnik   iwona.drewnik@wsr.edu.pl
  • mgr Grażyna Galicka   grazyna.galicka@wsr.edu.pl
  • mgr Marek Jaszczyński   marek.jaszczynski@wsr.edu.pl
  • mgr Janusz Kalinowski     janusz.kalinowski@wsr.edu.pl
  • mgr Aleksander Kołakowski   aleksander.kolakowski@wsr.edu.pl
  • mgr Anna Kopiczko    anna.kopiczko@wsr.edu.pl
  • mgr Sylwia Linkiewicz   sylwia.linkiewicz@wsr.edu.pl
  • mgr Agnieszka Ługowska   agnieszka.lugowska@wsr.edu.pl
  • mgr Monika Mazurkiewicz   monika.mazurkiewicz@wsr.edu.pl
  • mgr Marcin Morawski   marcin.morawski@wsr.edu.pl
  • mgr Anna Nowacka     anna.nowacka@wsr.edu.pl
  • mgr Elżbieta Paszowska   elzbieta.paszowska@wsr.edu.pl
  • mgr Monika Paszowska-Mańkowska   monika.paszowska@wsr.edu.pl
  • mgr Justyna Rejter   justyna.rejter@wsr.edu.pl
  • mgr Wiktoria Rudnicka     wiktoria.rudnicka@wsr.edu.pl
  • mgr Jolanta Rybarczyk   jolanta.rybarczyk@wsr.edu.pl
  • mgr Maria Sałyga     maria.salyga@wsr.edu.pl
  • mgr Małgorzata Siwik     malgorzata.siwik@wsr.edu.pl
  • mgr Michał Starczewski   michal.starczewski@wsr.edu.pl
  • mgr Joanna Stecka   joanna.stecka@wsr.edu.pl
  • mgr Anna Strzałkowska   anna.strzalkowska@wsr.edu.pl
  • mgr Agnieszka Strzelecka   agnieszka.strzelecka@wsr.edu.pl
  • mgr Alicja Tomaszewska   alicja.tomaszewska@wsr.edu.pl
  • mgr Aneta Tomczak   aneta.tomczak@wsr.edu.pl
  • mgr Magdalena Wiśniewska   magdalena.wisniewska@wsr.edu.pl
  • mgr Katarzyna Włodarczyk   katarzyna.wlodarczyk@wsr.edu.pl
  • mgr Ewa Włostowska     ewa.wlostowska@wsr.edu.pl
  • mgr Agnieszka Zając     agnieszka.zajac@wsr.edu.pl
  • mgr Jacek Zawisza   jacek.zawisza@wsr.edu.pl
  • mgr Bożena Żukowska   bozena.zukowska@wsr.edu.pl
  • Halina Wiszniewska   halina.wiszniewska@wsr.edu.pl

Dziekanat


DYŻURY PANI DZIEKAN MGR LIDII NOWIŃSKIEJ:

  • Wtorki: 11.00-13.00
  • Piątki: 14.30-16.00
Dziekan do dnia 6.09.2010 r. będzie nieobecna. W tym czasie dyżury zostały zawieszone.

DZIEKANAT CZYNNY:

  • Poniedziałek - Czwartek: 10.00 - 15.30
  • Piątek: 10.00 - 17.00
  • Sobota: 10.00-17.00
UWAGA !!!
W okresie wakacyjnym (05.07 - 30.09) dziekanat będzie czynny:
  • Poniedziałek - Piątek: 8.00-15.00
  • Sobota, Niedziela: nieczynny
e-mail: dziekanat@wsr.edu.pl

 

- Obsługa studentów stacjonarnych I i II roku - Gabriela Nowińska/Aleksandra Marszałek
- Obsługa studentów niestacjonarnych I i II roku - mgr Magdalena Krzosek
- Obsługa studentów stacjonarnych i niestacjonarnych III roku - mgr Katarzyna Gronek